Ekonomické a ekologické řešení přepravy zaměstnanců

Máme za sebou tři měsíce karantény a mnoho firem si díky tomu začíná uvědomovat, že zbytečné plýtvání penězi v této době skutečně není zapotřebí. Vozová flotila je jednou z položek, na které firmy mohou ušetřit až dvě třetiny dosavadních nákladů. Jak vyšlo najevo z nedávné analýzy společnosti Xmarton, průměrná česká firemní auta najedou denně jen 96 km a celých 12 dní v měsíci zůstávají stát nevyužitá. Většině firem se tedy provoz služebních vozů nevyplatí.

Jedno z možných řešení nabízí společnost ProfiMobility, která se snaží měnit pohled na dosavadní zvyklosti v osobní přepravě a zároveň se chová šetrně k životnímu prostředí. Svým B2B zákazníkům teď poskytuje zcela novou vizi na českém trhu – SmartBus. Jedná se o luxusní osmimístné vozy poháněné hybridními motory, které si lze jednoduše rezervovat přes mobilní aplikaci. Zaměstnanec je komfortně a bezpečně přepraven do zvolené destinace, a to za méně než 1/3 nákladů oproti taxi či vlastnímu firemnímu autu.

Přeprava zaměstnanců s ProfiMobility ušetří peníze všem.

„Pomocí řízené orchestrace přepravy jsme schopni v reálném čase propojit pasažéry s nejvhodněji situovanými vozy,” říká Jiří Souček, Head of Sales ProfiMobility. Za spásnou myšlenkou stojí špičková švýcarská technologie Bestmile, díky které je zajištěna především efektivita, dostupnost a s ní spojená ekonomika provozu. Používání SmartBusu také významně přispěje ke snížení hustého provozu ve městě a zbytečného znečišťování životního prostředí.

„Potěšilo nás, že oslovené firmy reagovaly na možnost využití SmartBusu kladně,” říká Souček. „Zároveň jsem byl mile překvapen, že být EKO už není jen nablýskaným trendem doby, ale že se ulehčování životnímu prostředí stává nedílnou součástí uvažování firem.” Souček dodává, že SmartBus se dokáže přizpůsobit nejrůznějším provozním potřebám podniku a uvádí k tomu několik příkladů z praxe, v kterých se možná najdete i vy.

Tech geekové

Společnost má v pražské pobočce 60 zaměstnanců. Většina z nich je ještě stále na home office a prostor je nevyužitý. Firma si proto vyvinula vlastní aplikaci pro sdílení pracovních míst, rezervaci zasedaček i sdílených prostor. Není nutné, aby měl každý zaměstnanec svou židli, která bude tři dny z pěti prázdná. Stejné je to i s dopravou – je zbytečné, aby zaměstnanci jezdili na jednu schůzku několika taxíky.

Forever 90’s

Společnost trpí nešvarem z dřívější doby. Má vozový park o 35 autech, interního fleet manažera, platí za leasingy a drahá garážová stání v místě sídla. Výdaje za parkovné na obchodních schůzkách v centru se měsíčně pohybují v tisících. Cca 70 % vozového parku je možné rozpustit a ušetřené peníze přesunout do efektivního způsobu přepravy, jakou je právě SmartBus. Vzhledem k tomu, že je o 2/3 méně nákladný oproti běžnému taxi či vlastnímu firemnímu vozu, může se za stejný rozpočet zpřístupnit přeprava dvojnásobku zaměstnanců.

Přeprava zaměstnanců s ProfiMobility je ekonomická i ekologická.

Světoví projekťáci

Projektově založená společnost s několika zaměstnanci, která  sídlí u metra a všichni zaměstnanci chodí pěšky nebo využívají MHD. Ovšem několikrát ročně do firmy přijíždějí obchodní partneři ze zahraničí a těm potřebují zajistit přepravu nejen z letiště, ale především během jejich pobytu ve městě. A to jak pro pracovní schůzky, tak pro ty soukromé, kdy jako firma chtějí zajistit bezpečnost a spolehlivost. Svým partnerům poskytnou aplikaci ProfiMobility, díky které si sami dle potřeby objednají hybridní taxi nebo SmartBus a firma se nemusí o nic starat.

Rozlítaní obchoďáci

Ryze obchodní firma, která uvítá, že se obchodníci mohou po městě přepravovat v komfortních vozech a navíc o 2/3 levněji než taxíkem. Každý z nich má okolo 40 schůzek měsíčně a díky přepravě ve SmartBusech se mohou během cest setkat až s dvěma stovkami dalších cestujících – většinou manažerů firem. Příjemným vedlejším efektem řešení ProfiMobility je i přirozený networking.

První filmová, s. r. o.

Filmaři, kteří každý týden natáčí na jiném místě. Požadavky produkce jsou často velmi náročné na organizaci a pro herce, komparz i další členy týmu je SmartBus ideální řešení. Všichni zúčastnění si organizují přepravu ze své aplikace a produkce se nemusí o organizaci a logistiku starat. Lidé na sebe nemusí čekat, než naplní jeden SmartBus. Ten přijede tak jako tak, sedí v něm dalších 3 až 5 lidí, kteří nastoupili cestou. Trochu delší trasu kompenzuje jistota odvozu a výrazně levnější provoz než taxi, které ani nemohli používat všichni.

V ProfiMobility jsme se rozhodli rychle reagovat na aktuální situaci a než abychom SmartBus za každou cenu vyvíjeli k pomyslné 100% dokonalosti, vydali jsme se cestou MVP, kdy mají „hotovo“ zhruba na 70 % a těšíme se na další stovky jízd firemních pasažérů, s kterými budeme společně produkt ladit za provozu.

Využili byste ve své firmě SmartBus? Myslíte, že by se mohl stát populárním řešením firemní přepravy?